Společnost Sun & Seed​​

Sun & Seed vznikla původně jako malá rodinná farmaPráce na poli, sběr dýně

​Ta se postupně rozrostla v globální kooperaci se všemi ekologicky smýšlejícími farmáři z širokého okolí.

​​​​​​Současná společnost Sun & Seed byla v polovině 90tých letech 20. století původně malou rodinnou farmou na výrobu osiv v oblasti Vojvodina (severní Srbsko). 

V této oblasti je půda ještě nezatížená a nezničená těžkým průmyslem a proto je neznečištěná, přirozeně úrodná a tedy naprosto ideální pro pěstování bio plodin.​​​

​Zpočátku společnost vyráběla z dýňových a slunečnicových semen oleje lisované za studenaDvě láhve Bio octa​​​​​​

Společnost Sun & Seed používala k výrobě těchto za studena lisovaných olejů tradiční metody, tolik odlišné od ostatních způsobů výroby levných rafinovaných olejů, které byly vyráběny pro supermarkety.

Jakmile se k rodinné farmě přidružili i místní farmáři, kteří měli zájem věnovat se pěstování a výrobě biopotravin, vznikla společnost Sun & Seed, která v současnosti uvádí na trh organické a raw oleje lisované za studena, raw pasty z bio semínek a ořechů, Chia semínka v bio kvalitě a další supepotraviny.

Superpotraviny neboli superfoods jsou ty nejkoncentrovanější a výživově nejbohatší 100% přírodní potraviny na světě. 

Superfoods dokonale vyživují tělo, přestože přijímáme méně potravy. Obsahují neobyčejné množství vitamínů, minerálů, antioxidantů, enzymů, koenzymů, proteinů, stopových prvků, esenciálních mastných kyselin a  vlákninu.Foto hromady ovoce

Účinky superfoods na lidský organismus jsou velmi žádané. Superpotraviny mají schopnost zvyšovat energii, vitalitu, sílu, povzbuzují imunitní systém, zvyšují produkci serotoninu, zlepšují sexuální aktivitu a detoxikují organismus.

Superpotraviny pomáhají vyživovat mozek, kosti, svaly, zuby, nehty, kůži, srdce, játra, ledviny, plíce a reprodukční systém. ​Vyživují tělo zevnitř a tím se jeho krása a zdraví projeví  i navenek.

Sun & Seed vyrábí především 'raw' neboli živou stravu pokud možno v bio kvalitě. Foto produktů fySun &Seed​​​

​Společnost Sun & Seed se snaží vždy zajistit spravedlivé ceny jak pro jednotlivé farmáře tak pro jejich odběratele. Vzhledem k vysokým požadavkům na kvalitu si společnost velice šetrně vybírá své partnery a dodavatele.

Společnost Sun & Seed a její vztah k životnímu prostředí

Sun & Seed je etickou společností a pokud je to možné, vyhýbá se letecké přepravě zboží. Vynakládá také značné úsilí, aby produkce firmy ve všech oblastech měla jen pozitivní dopad na životní prostředí.
Vyrobené bio produkty plní do sklenic a lahví vyrobených z recyklovaného skla a všechny odpady ze zemědělské produkce jsou buď kompostovány nebo se používají k výrobě elektrické energie pro potřebu farmy.

Díky všem těmto ekologickým aktivitám je farma Sun & Seed v Srbsku téměř zcela soběstačná.

​​​Ucelená řada oceněných produktů Sun & Seed je v současnosti k dostání v nezávislých obchodech po celé Velké BritániiFoto ocenění Organic Food Awards 2009 s vlašskými ořechy

V současnosti si nachází cestu i na náš český trh s přírodními potravinami vyráběnými v bio kvalitě.

 

Logo firmy Sun&Seed 2.